Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Canon apžvalga

Privalumai

 •   Didelė fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos.
 •   Didelė priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Canon privalumų - galybės objektyvų pasiūla, o taip pat ir didžiulis priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.). Savo priedų pasiūla Canon yra praktiškai lygiavertis konkurentas Nikon firmai.
 •   Didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Canon), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Praktiškai visi gaminami „trečiųjų šalių“ priedai yra suderinami su dauguma Canon fotoaparatų.
 •   Labai didelė naudotos įrangos pasiūla. Tai yra itin svarbus faktorius, jei žadate prie fotoaparato pirkti papildomos įrangos ar / ir parduoti turimą. Canon firma yra be galo populiari Lietuvoje, todėl skelbimai mirgėte marga pačios įvairiausios technikos, pradedant pigesne ir baigiant profesionalia, pasiūlymais. Turint omeny tai, jog objektyvai (ir kai kurie kiti priedai) sensta mažai, pirkimas per skelbimus gali sutaupyti jums nemenką sumą pinigų.
 •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Canon technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus.
 •   Itin geras kainos ir kokybės santykis. Canon siūlo galybę įrangos už tikrai konkurencingas kainas, tad tai bene esminis kriterijus, kodėl aš pats pasirinkau Canon, o ne Nikon. Tiesa, egzistuoja mitas, jog analogiška Nikon technika yra geresnė (todėl ir brangesnė), tačiau tai galima taikyti tik atskirai atvejais (labiau išimtis nei taisyklė).
 •   Galima išsinuomoti Canon įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Smagu ir tai, jog nuomojamos Canon technikos pasirinkimas yra pakankamai didelis.
 •   Profesionalai renkasi Canon. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Su Canon, priešingai nei dauguma kitų firmų, greičiausiai neteks parduoti visos įrangos (išimtis - jei turėsite sukaupę EF-S objektyvų kolekciją ir pirksite pilno kadro fotoaparatą) ir „migruoti“ į kitą firmą, jei sugalvosite tapti profesionalu. Tiesa, esu girdėjęs apie porą atvejų, kai buvo parduota visa Canon technika ir perkama Nikon, tačiau taip atsitiko dėl subjektyvių priežasčių (šių istorijų dalyviai tiesiog labiau mėgo Nikon fotoaparato valdymą). O ir šiaip - praktiškai visi žurnalistai ar vestuvių fotografai dažniausiai renkasi iš Canon arba Nikon įrangos.

Trūkumai

 •   „Tautos brand'o“ reputacija. Esu matęs toli gražu ne vieną atvejį, kai žmonės nepirko Canon tik todėl, kad „jį turi visi“ (analogiški prekės ženklai - Nokia, VW Golf ir kt.). Tad jei ieškote išskirtinio fotoaparato, greičiausiai Canon - ne jums :)
 •   Inovacijų stoka. Šį dalyką pastebėjau neseniai (nuo 2013 m.), kai gamintojai vienas po kito pradėjo leisti aparatus su unikaliomis, iki tol nematytomis savybėmis, o Canon aparatuose atnaujinimai ilgainiui pasidarė tik kosmetiniai. Labai viliuosi, kad šį pastebėjimą kuo greičiau galėsiu ištrinti, tačiau kol kas laikausi šios nuomonės.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Canon firmos aparatus dažniausiai rekomenduoju pradedantiesiems ir pažengusiems, kurie domisi arba turi planų ateityje giliau domėtis fotografija. Taip pat rekomenduoju tiems, kas planuoja įsigyti daugiau nei vieną rimtesnį fotoaparato priedą (pvz. objektyvą, blykstę ar kt.). Profesionalesnių fotoaparatų nišoje Canon turi puikių konkurencingų gaminių Nikon ir Pentax aparatams. Mano rekomendacijos:

 • Neblogas variantas pradedantiesiems, kurie labiau domisi fotografija - Canon 1200D su standartiniu 18-55 IS objektyvu bei (papildomai) objektyvu Canon 50/1.8. Toks variantas itin tinkamas ir tiems, kurie galbūt mažiau domisi fotografija, tačiau mėgsta fotografuoti portretus. Fotoaparato variantas su vienu objektyvu (50/1.8) yra visiškai netinkamas pradedantiesiems, nes fiksuotas židinio nuotolis (t.y. nėra galimybės nei priartinti, nei atitolinti vaizdo) gali daugelį pradinokų atbaidyti nuo fotografijos. Tokį variantą dažniausiai rekomenduoja patyrę fotografai, kurie patys pradėjo nuo juostinių aparatų su tokiu objektyvu arba tie, kurie minėtą 50/1.8 turi kaip papildomą objektyvą.
 • Kaip alternatyva pradedantiesiems entuziastams galėtų būti Canon 100D su 18-55 IS STM objektyvu. Pagrindinis šio fotoaparato ypatumas - itin mažas dydis (turint omeny, kad tai veidrodinis aparatas), tačiau žmonėms su didesnėmis rankomis ar pasvajojantiems apie didesnius objektyvus tai gali būti minusas (būtina išmėginti prieš perkant !). Savo funkcionalumu jis prilygsta toliau paminėtam Canon 700D, tačiau yra pastebimai pigesnis.
 • Pažengusiems (ar norintiems tokiais tapti) bei išrankesniems pradedantiesiems rekomenduočiau Canon 700D su 18-55 IS STM objektyvu (jei dar rasite - Canon 650D). Skirtigai nuo Canon 1100D, jie turi šiek tiek mažiau apribojimų ir apibendrinant galima teigti, kad jais fotografuoti tiesiog maloniau.
 • Taupiems pažengusiesiems labiausiai rekomenduočiau Canon 70D - gana geras kainos ir kokybės santykis, gana įdomus konkurentas Nikon D7000 fotoaparatui (tiesa, Nikon D7100 ar Nikon D7200 jis jau pastebimai nusileidžia). Nors Canon xxD seriją kiek supaprastino (seniau šie fotoaparatai būdavo laikomi pusiau profesionaliais), kelios svarbios Canon 70D savybės iki šiol išlaiko jį patraukliu pirkiniu. Noriu papildomai pabrėžti, kad Canon 70D nėra geras variantas pradedantiesiems ! (tai tebūtų pinigų švaistymas)
 • Taupiems profesionalams galima rinktis iš Canon 6D bei Canon 7D mk II. Siekiantiems maksimalios nuotraukų kokybės labiau rekomenduočiau 6D, tačiau jis labiau orientuotas į sritis, kuriose kokybė labiau reikalinga nei fotografavimo greitis (beje, daug profesionalų sutinka, kad tai puiki alternatyva 1Ds serijai ar net Canon 5D mk III). 7D mk II itin tinkamas veiksmo fotografams ir išrankiesiems, norintiems maksimalios fotoaparato kontrolės.
 • Nedidelis pastebėjimas - Canon savo pigesnius aparatus vadina skirtingai, priklausomai kurioje rinkoje jie parduodami. Pavyzdžiui, Canon 700D (parduodamas Europoje) Amerikoje vadinamas Canon Rebel T5i, o Azijoje - Canon Kiss X7i. Visgi nepaisant pavadinimo, aparatai identiški.
 • Kad ir kokį fotoaparatą pasirinktumėte, dar pridėsiu ir šiek tiek objektyvų rekomendacijų. Canon 15-85 yra (pra)brangus, tačiau be galo kokybiškas ir gana universalus kelioninis objektyvas (itin tinka tiems, kam nereiks labai stipriai priartinti vaizdo). Tiems, kieno netenkina pradinis (kit'inis) objektyvas, nebloga jo alternatyva yra Sigma 17-70/2.8-4 DC Macro OS HSM - mano nuomone, tai vienas universaliausių objektyvų savo klasėje, puikiai tinkamas kelionėms, buičiai. Prabangus universalaus objektyvo variantas - Sigma 17-50/2.8 HSM OS, kuris pasižymi išskirtiniu nuotraukų detalumu, kontrastu ir turi efektyvią stabilizaciją. Profesionaliam darbui universalių objektyvų serijoje varžosi du variantai - Canon 17-55/2.8 IS bei Canon 24-70/2.8; pasirinkti jį paprasta - tiesiog nuspręskite ar jums reikalingas platesnis kampas (tuomet pirmas variantas), ar ne (antras variantas), nes kitos savybės yra santykinai nesvarbios.

Papildomos rekomendacijos renkantis objektyvą

Kadangi dažnai tenka rekomenduoti Canon techniką, o daug klausimų iškyla renkantis objektyvą. Šiame sąraše yra išvardinau objektyvus, kuriuos reitingavau pagal kokybę bei tinkamumą užduočiai (pradedant nuo [pa]prasčiausio), sugrupavęs pagal dažniausiai minimas objektyvų kategorijas. Daugiau objektyvų rekomendacijų ir paaiškinimų galite rasti šiame straipsnyje.

Portretiniai objektyvai

 • Canon 50/1.8 < Canon 50/1.4 < Sigma 50/1.4 arba Canon 85/1.8 < Sigma 85/1.8 arba Canon 50/1.2L < Canon 85/1.2L

Teleobjektyvai

 • Tamron 70-300 < Canon 70-300 arba Canon 70-300 IS < Sigma 70-300 APO be DG < Sigma 70-300 APO DG < Canon 55-250 IS < Canon 70-200/F4 < Tamron 70-200/2.8 < Canon 70-200/F4L IS arba Canon 70-200/2.8L < Canon 70-200/2.8L IS < Tamron 70-200/2.8 VC USD < Sigma 70-200/2.8 OS HSM < Canon 70-200/2.8L IS II

Bendro pobūdžio (angl. walkaround) objektyvai

 • Sigma 17-70/2.8-4 < Tamron 17-50/2.8 < Tokina 16-50/2.8 < Tamron 17-50/2.8 VC < Canon 15-85/3.5-5.6 <Sigma 17-50/2.8 OS HSM < Canon 17-55/2.8 < Sigma 18-35/1.8
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt