Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

FujiFilm J50

FujiFilm J50
Paprastumas vartotojui Iš pirmo žvilgsnio Fujifilm J50 labiau tinkamas šiek tiek patyrusiems vartotojams – meniu lakoniškas, nėra perdėtai naudojama ikonų bei paveikslėlių funkcijoms pavaizduoti. Visgi panaršius ilgiau galima atrasti ir į naujokus orientuotų naudingų savybių – gana daug kur subtiliai paslėpti meniu paaiškinimai, egzistuoja ir visiškai automatinis fotografavimo režimas.
Ergonomika ir sandara Ergonomikos bei sandaros požiūriu tiesiog nėra prie ko prikibti – aparatas yra optimalaus dydžio (nei perdėtai kompaktiškas, nei per didelis), turi didelį ir aiškų ekranėlį, mygtukai lengvai prieinami ir spaudžiami. Trumpai tariant, gamintojai išties pasistengė sukurti patogų fotoaparatą.
Fotoaparato darbo greitis Fotoaparato darbo greitis yra ganėtinai neblogas. Ekranėlio vaizdavimo greitis išties geras (praktiškai nejuntamas vėlinimas), fokusavimas trunka apie 1 sekundę, be juntamų vėlinimų galima naršyti ir meniu. Tiesa, niekaip nepavyko pakeisti ką tik nufotografuoto kadro rodymo laiko – kaskart nuotrauka ekranėlyje buvo rodoma maždaug 1.5 sekundės (tai labai sulėtina fotografavimą) ir neilgai trukus tai ėmė erzinti. Kadrų sekos režime fotoaparatas fotografuoja maždaug 1 kadro per sekundę režimu – tai gana įprasta tokio lygio aparatams.
Optika ir nuotraukų kokybė Fujifilm pastaraisiais išgarsėjo kaip firma, gaminanti kompaktinius fotoaparatus, gebančius išgauti puikią nuotraukų kokybę net ir esant didesniems jautrumams. Deja, šie pasiekimai pasiekė tik šiek tiek aukštesnės klasės fotoaparatus, tad J50 nuotraukų kokybė esant didesniam jautrumui visai nežavi – esant 400 ISO skaitmeniniai triukšmai kuo puikiausiai matomi, o vaizdą gadina dar ir nežinia iš kur atsiradęs grūdėtumas, pastebimas prie beveik visų jautrumo verčių. Tad panašu, jog Fujifilm į šį fotoaparatą įdiegė pakankamai prastą nuotraukų apdorojimo procesorių. Tiesa, kaip ir Olympus FE-340, šis fotoaparatas pasižymi didžiausiu optiniu vaizdo priartinimu, lyginant su kitais konkurentais.
Papildomos funkcijos Pakankamai geras gamintojų sprendimas – galimybė fotoaparate naudoti tiek SD, tiek XD tipo atminties korteles (didesnė kortelių pasirinkimo laisvė). Nuotraukų peržiūros režime integruotas kalendorius (galimybė peržiūrėti konkrečios dienos nuotraukas), nors naudotis juo sunkiau, lyginant su kitais šio testo fotoaparatais. Fujifilm J50 išsamiais filmavimo nustatymais nepasižymi: egzistuoja tik vienintelis filmavimo variantas – maža rezoliucija (320x240, ganėtinai prasta vaizdo kokybė) 30 kadrų per sekunde greičiu. Iš pradžių atrodęs naudingas greitas ekranėlio pašviesinimas pasirodė visiškai bevertis – ekranėlis pašviesinamas programiškai, o dėl to stipriai nukenčia matomo vaizdo kokybė (sunku įsivaizduoti kam išvis reikalinga tokia programinė funkcija).
Apibendrinimas Fujifilm J50 galima būtų vadinti idealiu šio palyginimo vidurkiu: fotoaparatas nėra nei labai greitas, nei perdėtai lėtas, jis taip pat nepasižymi išskirtiniu funkcionalumu ar įspūdinga nuotraukų kokybe. Trumpai tariant, tai nėra blogas fotoaparatas, bet už jo kainą galima rasti ir kur kas geresnį variantą.
Rinkos kaina Apie 480 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt