Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Canon apžvalga

Privalumai

  •   Didelė fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos.
  •   Itin didelė priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Canon privalumų - galybės objektyvų pasiūla, o taip pat ir didžiulis priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.). Renkatės sisteminį fotoaparatą? Puiku! Prie jo pridėję adapterį galėsite naudotis kone šimtais iki tol išleistų objektyvų veidrodiniams fotoaparatams.
  •   Didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs, jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Praktiškai visi gaminami „trečiųjų šalių“ priedai yra suderinami su dauguma Canon fotoaparatų.
  •   Labai didelė naudotos įrangos pasiūla. Tai yra itin svarbus faktorius, jei žadate prie fotoaparato pirkti papildomos įrangos ar / ir parduoti turimą. Canon firma yra be galo populiari Lietuvoje, todėl skelbimai mirgėte marga pačios įvairiausios technikos, pradedant pigesne ir baigiant profesionalia, pasiūlymais. Turint omeny tai, jog objektyvai (ir kai kurie kiti priedai) sensta mažai, pirkimas per skelbimus gali sutaupyti jums nemenką sumą pinigų.
  •   Geras kainos ir kokybės santykis. Canon siūlo galybę įrangos už tikrai konkurencingas kainas, tad tai bene esminis kriterijus, kodėl aš pats pasirinkau Canon, o ne Nikon. Tiesa, egzistuoja mitas, jog analogiška Nikon ar Sony technika yra geresnė (todėl ir brangesnė), tačiau tai galima taikyti tik atskirai atvejais (labiau išimtis nei taisyklė).
  •   Galima išsinuomoti Canon įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Smagu ir tai, jog nuomojamos Canon technikos pasirinkimas yra pakankamai didelis (pvz., dalinuosi.lt, pixelrent.lt, irent.lt).
  •   Profesionalai renkasi Canon. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Su Canon, priešingai nei dauguma kitų firmų, greičiausiai neteks parduoti visos įrangos ir „migruoti“ į kitą firmą, jei sugalvosite tapti profesionalu. Tiesa, esu girdėjęs apie porą atvejų, kai buvo parduota visa Canon technika ir perkama Nikon, tačiau taip atsitiko dėl subjektyvių priežasčių (šių istorijų dalyviai tiesiog labiau mėgo Nikon fotoaparato valdymą).

Trūkumai

  •   Ribota vertė pradedantiesiems. Kiek teko pastebėti, Canon visuomet pagailėdavo funkcijų pigesniuose fotoaparatuose, skirtuose pradedantiesiems fotografams. Tad jei ieškote paties geriausio kaino ir kokybės santykio, o į profesionalią fotografiją eiti nežadate, galbūt vertėtų pagalvoti apie kitą gamintoją.
  •   „Tautos brand'o“ reputacija. Esu ne vieną atvejį, kai žmonės nepirko Canon tik todėl, kad „jį turi visi“ (analogiški prekės ženklai - Samsung, VW Golf ir kt.). Tad jei ieškote išskirtinio fotoaparato, greičiausiai Canon - ne jums :)

Asmeninis komentaras

Canon firmos aparatus dažniausiai rekomenduoju pradedantiesiems ir pažengusiems, kurie domisi arba turi planų ateityje giliau domėtis fotografija. Taip pat rekomenduoju tiems, kas planuoja įsigyti daugiau nei vieną rimtesnį fotoaparato priedą (pvz. objektyvą, blykstę ar kt.). Profesionalesnių fotoaparatų nišoje Canon rimtai konkuruoja su Nikon, Sony ir galbūt Olympus, tačiau rinkos duomenys rodo, kad bent kol kas Canon tvirtai stovi pirmoje vietoje.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt