Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Fujifilm apžvalga

Privalumai

  •   Specializuotų fotoaparatų gamyba. Fujifilm yra išleidusi veidrodinių fotoaparatų seriją, dažniausiai naudojamą kriminalistikoje - dėl specialių modifikacijų šie aparatai geba įamžinti vaizdus ultravioletinių arba infraraudonųjų spindulių spektre. Tiesa nedidelis trūkumas - aparatai jau nebegaminami.
  •   Didelė objektyvų pasiūla. Fujifilm fotoaparatai turi unikalią savybę - jie išskirtinai suderinami tik su Nikon objektyvais, tad verta paminėti pastarosios firmos ypatybes. Vienas pagrindinių Nikon privalumų - galybės objektyvų pasiūla, o taip pat ir didžiulis priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.). Savo priedų pasiūla Nikon yra praktiškai lygiavertis konkurentas Canon firmai.
  •   Didelė „trečiųjų šalių“ objektyvų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus (šiuo atveju kalba eina apie objektyvus), suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Nikon), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio.
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Fujifilm technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Deja, apie servisą patikimos informacijos neturiu. Turint omeny vietinę rinką, visgi nujaučiu, kad gedimai būtų taisomi užsienyje (na, bent jau nereikia siųsti pačiam - galima pristatyti į servisą Lietuvoje).

Trūkumai

  •   Nebegaminami veidrodiniai fotoaparatai. Šiuo metu Fujifilm yra visiškai pasitraukę iš veidrodinių aparatų rinkos ir gamina tik beveidrodinius aparatus.
  •   Nyki priedų (išskyrus objektyvus) pasiūla. Fujifilm interneto svetainėje šiuo metu nėra siūloma veidrodiniams fotoaparatams įprastų priedų. Nesu tikras ar priedus siūlo ir „trečiųjų šalių“ gamintojai.
  •   Labai maža naudotos įrangos (išskyrus objektyvus) pasiūla. Šiuo metu skelbimuose beveik neįmanoma rasti panaudotos Fujifilm technikos. Taip yra todėl, kad dažniausiai naudoti Fujifilm veidrodiniai fotoaparatai šiuo metu yra beviltiškai pasenę, o ir jų savininkų Lietuvoje niekada nebuvo daug. Kita vertus, bent jau neturėtų būti problemų ieškant panaudoto objektyvo.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Fujifilm technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Deja, Lietuvoje Fujifilm technikos išsinuomoti neįmanoma.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Senai, apytiksliai S2 ar S3 modelių laikais, tai buvo puiki alternatyva aukštesnio lygio Nikon fotoaparatams (tarkime Nikon D200, ypač dėl išplėsto dinaminio diapazono galimybių). Pastaruoju metu neteko girdėti apie fotografus, kurie naudoja Fujifilm fotoaparatą bendro pobūdžio fotografijai.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt