Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Nikon apžvalga

Privalumai

 •   Didelė fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos.
 •   Didelė priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Nikon privalumų - galybės objektyvų pasiūla, o taip pat ir didžiulis priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.). Savo priedų pasiūla Nikon yra praktiškai lygiavertis konkurentas Canon firmai.
 •   Didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Nikon), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Dauguma gaminamų „trečiųjų šalių“ priedai yra suderinami su aukštesnės klasės Nikon fotoaparatais, kiek mažesnė pasiūla žemesnės klasės Nikon fotoaparatams.
 •   Nemaža naudotos įrangos pasiūla. Tai yra itin svarbus faktorius, jei žadate prie fotoaparato pirkti papildomos įrangos ar / ir parduoti turimą. Nikon firma yra gan populiari Lietuvoje, skelbimuose dažnai galima išvysti mėgėjiškos technikos, retkarčiais - ir profesionalios technikos skelbimų. Turint omeny tai, jog objektyvai (bei kai kurie kiti priedai) sensta mažai, pirkimas per skelbimus gali sutaupyti jums nemenką sumą pinigų.
 •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Nikon technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Tiesa, neturiu daug atsiliepimų apie Nikon servisą... Iš turimų žinių sprendžiu, jog sudėtingi gedimai taisomi ne Lietuvoje.
 •   Galima išsinuomoti Nikon įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Smagu ir tai, jog nuomojamos Nikon technikos pasirinkimas yra pakankamai didelis.
 •   Snobiškas brand'as. Tai neoficialus Nikon privalumas, apie kurį viešai šnekama nedaug, tačiau jis dažnai juntamas. Esu pastebėjęs, jog tarp Nikon įrangos turėtojų (toli gražu ne visų !) vyrauja šiek tiek paniekinamas požiūris kitų gamintojų pusėn (tarp Canon įrangos turėtojų požiūris neretai nuosaikesnis). Galbūt taip yra dėl įrangos vertės (Nikon įrangos kainos šiek tiek aukštesnės nei konkurentų). Taip pat pastebėjau, kad vilniečiai dažniau renkasi ir labiau mėgsta Nikon, kauniečiai - Canon :)
 •   Profesionalai renkasi Nikon. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Su Nikon, priešingai nei dauguma kitų firmų, greičiausiai neteks parduoti visos įrangos (išimtis - jei turėsite sukaupę DX objektyvų kolekciją ir pirksite pilno kadro fotoaparatą) ir „migruoti“ į kitą firmą, jei sugalvosite tapti profesionalu. Tiesa, esu girdėjęs apie ne vieną atvejį, kai buvo parduota Nikon technika ir perkama Canon, nes tiesiog tai finansiškai labiau pasiteisino (papildomos įrangos pirkimo, priežiūros klausimais). O ir šiaip - praktiškai visi žurnalistai ar vestuvių fotografai dažniausiai renkasi iš Nikon arba Canon įrangos.

Trūkumai

 •   Pigesni fotoaparatai turi optikos ribojimų. Tai vienas pagrindinių trūkumų, dėl ko visada perspėju potencialius Nikon įrangos pirkėjus. Mėgėjams skirtuose aparatuose (žr. 1 ir 2 žvaigždučių fotoaparatų klases) nėra fokusavimo varikliuko, todėl teks rinktis tik iš tų Nikon objektyvų, kurie jį turi savyje. Tokių objektyvų yra mažiau ir jie yra brangesni už tuos, kurie varikliukų neturi. Tai galioja ir „trečiųjų šalių“ objektyvams - jų pasiūla šiek tiek mažesnė, nes dažniausiai pagaminama objektyvo versija be varikliuko ir tik po kiek laiko išleidžiama (kartais ir neišleidžiama) versija su varikliuku. Visgi gal kiek nuraminsiu - tiek Nikon, tiek „trečiųjų šalių“ gamintojai turi jau gana plačią objektyvų pasiūlą su konkurencingomis kainomis, todėl tarkim nuo 2014 m. ši problema kur kas mažiau aktualesnė nei anksčiau.
 •   Kainos - vienos aukštesnių. Kad ir kokią Nikon techniką imtume lyginti su, tarkime, Canon, beveik visų panašių gaminių kainos būtų aukštesnės. Tai labai svarbus faktas, jei neteikiate prioriteto firmos vardui (tiesiog norite fotoaparato iš esmės, o ne būtent Nikon gaminio) ir žadate pirkti daugiau nei vieną fotoaparato priedą. Tiesa, egzistuoja mitas, jog analogiška Nikon technika yra geresnė (todėl ir brangesnė), tačiau tai galima taikyti tik atskirai atvejais (labiau išimtis nei taisyklė).

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Nikon firmos fotoaparatus dažniausiai rekomenduoju pradedantiesiems, kuriems reikia rezultato „čia ir dabar“ ir kurie mažiau domisi fotografija, tačiau nori gauti kokybiškas nuotraukas. Profesionalesnių fotoaparatų nišoje Nikon turi puikių konkurencingų gaminių Canon ir Pentax aparatams. Mano rekomendacijos:

 • Štai puikus variantas pradedantiesiems, kuriems tiesiog knieti turėti kažką geriau nei kompaktinis fotoaparatas - Nikon D3400 su Nikkor 18-105 VR objektyvu. Šiuo komplektu džiaugiasi ir tie, kurie ieškojo gero kelioninio varianto. Tiesa, nors šis variantas yra labai universalus (tinkamas daugeliui situacijų), jis gali nepatikti mėgstantiems itin daug priartinti vaizdą - tam reiktų pirkti papildomą teleobjektyvą.
 • Jei jūsų biudžetas ribotas, o poreikiai nedideli, jums turėtų patikti Nikon D3400 su Nikkor 18-55 VR objektyvu. Tai paprasčiausias, tačiau tikrai ne prasčiausias Nikon komplektas pradedantiesiems.
 • Jei norite „prabangaus“ pradedančiojo varianto, galite žvilgtelėti į Nikon D5600 pusę. Nuotraukų kokybė labai panaši į Nikon D3400, tačiau entuziastams turėtų patikti daugiau įvairių fotoaparato nustatymų.
 • Jei esate pažengęs fotografas arba / ir norite didesnių valdymo galimybių, funkcionalumo, rekomenduočiau Nikon D7500 fotoaparatą. Tai aparatas, kuris savo savybėmis lenkia Canon 80D ir net Canon 7D mk II aparatus. Jei siekiate aukštos nuotraukų kokybės jau pačioje pradžioje, vietoj standartinio objektyvo rekomenduočiau nusipirkti objektyvą Sigma 17-50/2.8 OS HSM.
 • Kad ir kokį fotoaparatą pasirinktumėte, greičiausiai jums būtų įdomu ir kokį objektyvą ar objektyvus geriausiai būtų naudoti su išsirinktu fotoaparatu. Šiam tikslui esu sukūręs atskirą straipsnį į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis objektyvą.
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt