Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Nikon apžvalga
Privalumai
- Didelė fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos.
- Itin didelė priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Nikon privalumų - galybės objektyvų pasiūla, o taip pat ir didžiulis priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.). Renkatės sisteminį fotoaparatą? Puiku! Prie jo pridėję adapterį galėsite naudotis kone šimtais iki tol išleistų objektyvų veidrodiniams fotoaparatams.
- Didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs, jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Dauguma gaminamų „trečiųjų šalių“ priedai yra suderinami su aukštesnės klasės Nikon fotoaparatais, kiek mažesnė pasiūla žemesnės klasės Nikon fotoaparatams.
- Didelė naudotos įrangos pasiūla. Tai yra itin svarbus faktorius, jei žadate prie fotoaparato pirkti papildomos įrangos ar / ir parduoti turimą. Nikon firma yra gan populiari Lietuvoje, skelbimuose dažnai galima išvysti mėgėjiškos technikos, retkarčiais - ir profesionalios technikos skelbimų. Turint omeny tai, jog objektyvai (bei kai kurie kiti priedai) sensta mažai, pirkimas per skelbimus gali sutaupyti jums nemenką sumą pinigų.
- Galima išsinuomoti Nikon įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Smagu ir tai, jog nuomojamos Nikon technikos pasirinkimas yra pakankamai nemažas (pvz., dalinuosi.lt, pixelrent.lt).
- Profesionalai renkasi Nikon. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Su Nikon, priešingai nei dauguma kitų firmų, greičiausiai neteks parduoti visos įrangos ir „migruoti“ į kitą firmą, jei sugalvosite tapti profesionalu. Tiesa, esu girdėjęs apie ne vieną atvejį, kai buvo parduota Nikon technika ir perkama Canon, nes tiesiog tai finansiškai labiau pasiteisino (papildomos įrangos pirkimo, priežiūros klausimais).
Trūkumai
- Kainos - vienos aukštesnių. Kad ir kokią Nikon techniką imtume lyginti su, tarkime, Canon, beveik visų panašių gaminių kainos būtų aukštesnės. Tai labai svarbus faktas, jei neteikiate prioriteto firmos vardui (tiesiog norite fotoaparato iš esmės, o ne būtent Nikon gaminio) ir žadate pirkti daugiau nei vieną fotoaparato priedą. Tiesa, egzistuoja mitas, jog analogiška Nikon technika yra geresnė (todėl ir brangesnė), tačiau tai galima taikyti tik atskirai atvejais (labiau išimtis nei taisyklė).
- Pigesni veidrodiniai fotoaparatai turi optikos ribojimų. Tai vienas pagrindinių trūkumų, dėl ko visada perspėju potencialius Nikon įrangos pirkėjus. Mėgėjams skirtuose aparatuose (žr. 1 ir 2 žvaigždučių fotoaparatų klases) nėra fokusavimo varikliuko, todėl teks rinktis tik iš tų Nikon objektyvų, kurie jį turi savyje. Tokių objektyvų yra mažiau ir jie yra brangesni už tuos, kurie varikliukų neturi. Tai galioja ir „trečiųjų šalių“ objektyvams - jų pasiūla šiek tiek mažesnė, nes dažniausiai pagaminama objektyvo versija be varikliuko ir tik po kiek laiko išleidžiama (kartais ir neišleidžiama) versija su varikliuku. Visgi gal kiek nuraminsiu - tiek Nikon, tiek „trečiųjų šalių“ gamintojai turi jau gana plačią objektyvų pasiūlą su konkurencingomis kainomis, todėl ši problema kur kas mažiau aktualesnė nei anksčiau.
Asmeninis komentaras
Nikon firmos veidrodinius fotoaparatus dažniausiai rekomenduoju pradedantiesiems, kuriems reikia rezultato „čia ir dabar“ ir kurie mažiau domisi fotografija, tačiau nori gauti kokybiškas nuotraukas. Tiesa pradedantiesiems, ieškantiems gero sisteminio fotoaparato, visgi daug dažniau rekomenduoju Fujifilm. Profesionalesnių fotoaparatų nišoje Nikon tikrai turi ką pasiūlyti ir rimtai konkuruoja su Canon, Sony ir galbūt Olympus.