Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Olympus apžvalga

Privalumai

  •   Objektyvų suderinamumas su kai kurių kitų gamintojų aparatais. Olympus yra sukūręs sistemą (angl. „four thirds“, taip pat ir jos atmainą „micro four thirds“), kurios pagrindinė idėja - vieningas objektyvų standartas tarp gamintojų. Tai reiškia, jog objektyvą galima uždėti ant kito fotoaparato, palaikančio šią sistemą (šiuo metu jai priklauso Olympus, Panasonic ir Leica fotoaparatų gamintojai). Tiesa, bent jau pačių Olympus pagamintų objektyvų nėra daug, o jų kainos - ne visada džiuginančios (ypač aukštesnės klasės).
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Olympus technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Tiesa, Olympus atstovybė Lietuvoje labai susitraukė, todėl apie servisą patikimos informacijos neturiu. Paskutinį kartą girdėjau, kad praktiškai visi gedimai taisomi užsienyje (na, bent jau nereikia siųsti pačiam - galima pristatyti į servisą Lietuvoje).

Trūkumai

  •   Nebegaminami veidrodiniai fotoaparatai. Šiuo metu Olympus yra visiškai pasitraukę iš veidrodinių aparatų rinkos ir gamina tik beveidrodinius aparatus. Tiesa, jei žvalgytumėtės naudoto aparato, vienas didesnių jo pliusų (esant bent kiek naujesniam modeliui) būtų vaizdo stabilizavimo sistema - tai reiškia, kad bet koks uždėtas objektyvas ant fotoaparato bus stabilizuotas (skirtingai nuo Canon / Nikon, kur vaizdo stabilizacija dedama į objektyvą, o tai padidina jo kainą).
  •   Maža „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Canon), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Deja, net ir praėjus keleriems metams nuo „four thirds“ sistemos sukūrimo, „trečiųjų šalių“ palaikymas iki šiol nėra labai didelis, todėl ir objektyvų pasiūla - gan menka. Taip yra todėl, kad kuriant objektyvus įprastoms sistemoms (pvz. Canon, Nikon, Pentax) pakanka pakeisti tik objektyvo jungtį, kad šis taptų naudotinas, o Olympus atveju be jungties dar reikia iš pagrindų pakeisti optinę konstrukciją.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Olympus technikos. Kadangi veidrodinių fotoaparatų gamyba nutraukta, šiuo metu jau nebepavyks išsinuomoti ir Olympus veidrodinių aparatų ir jų priedų.
  •   Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose beveik neįmanoma rasti įdomesnių Olympus technikos egzempliorių. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais.
  •   Profesionalai beveik nenaudoja Olympus. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Esu girdėjęs ne vieną atvejį, kuomet mėgėjai, turintys daug Olympus įrangos, tiesiog ėmė, ją išpardavė ir nusipirko kitos firmos (Canon arba Nikon) įrangą. Jie tiesiog nebematė perspektyvos ilgiau likti su Olympus. Mano žiniomis, lietuvių fotografų-profesionalų, naudojančių Olympus techniką, yra labai nedaug.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Dėl pagrindinio Olympus sprendimo baigti gaminti veidrodinius fotoaparatus negalėčiau rekomenduoti pirkti net ir naudoto Olympus veidrodinio aparato. Jei gamintojas baigia gaminti aparatus, tai reiškia, jog su laiku baigs ir optikos, priedų gamybą, tad investuoti į šios firmos techniką tiesiog būtų prastas sprendimas.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt