Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Olympus apžvalga
Privalumai
- Didelė sisteminių fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos.
- Objektyvų suderinamumas su kai kurių kitų gamintojų aparatais. Olympus yra sukūręs sistemą (angl. „four thirds“, taip pat ir jos atmainą „micro four thirds“), kurios pagrindinė idėja - vieningas objektyvų standartas tarp gamintojų. Tai reiškia, jog objektyvą galima uždėti ant kito fotoaparato, palaikančio šią sistemą (šiuo metu jai priklauso Olympus, Panasonic ir Leica fotoaparatų gamintojai). Tiesa, bent jau pačių Olympus pagamintų objektyvų nėra daug, o jų kainos - ne visada džiuginančios (ypač aukštesnės klasės).
Trūkumai
- Nėra galimybės išsinuomoti Olympus technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Kiek teko ieškoti, Olympus įrangos Lietuvoje išsinuomoti praktiškai neįmanoma.
- Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose beveik neįmanoma rasti įdomesnių Olympus technikos egzempliorių. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais.
- Profesionalai beveik nenaudoja Olympus. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Esu girdėjęs ne vieną atvejį, kuomet mėgėjai, turintys daug Olympus įrangos, tiesiog ėmė, ją išpardavė ir nusipirko kitos firmos (Canon arba Nikon) įrangą. Jie tiesiog nebematė perspektyvos ilgiau likti su Olympus. Mano žiniomis, lietuvių fotografų-profesionalų, naudojančių Olympus techniką, yra itin nedaug.
Asmeninis komentaras
Nors Olympus visuomet buvo žinomas kaip vienas pirmųjų gamintojų, atėjusių į sisteminių fotoaparatų rinką, jų gaminiai visgi nesusilaukė didelio populiarumo. Galbūt tai buvo dėl savalaikių inovacijų trūkumo, galbūt dėl santykinai mažos Olympus objektyvų pasiūlos ir aukštų technikos kainų. Ar Olympus fotoaparatai yra blogi? Tikrai ne, tačiau tenka pripažinti, kad šiame konkurencijos pilname pasaulyje sunku būtu rasti priežasčių kodėl galėčiau rekomenduoti Olympus.