Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Panasonic apžvalga

Privalumai

  •   Objektyvų suderinamumas su kai kurių kitų gamintojų aparatais. Panasonic aparatai priklauso „four thirds“ (ir jos atmainai „micro four thirds“) sistemai, kurios pagrindinė idėja - vieningas objektyvų standartas tarp gamintojų. Tai reiškia, jog objektyvą galima uždėti ant kito fotoaparato, palaikančio šią sistemą (šiuo metu jai priklauso Olympus, Panasonic ir Leica fotoaparatų gamintojai). Tiesa, bent jau pačių Panasonic pagamintų objektyvų yra santykinai nedaug, o jų kainos - gana aukštos.
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Panasonic technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Deja, apie servisą patikimos informacijos neturiu. Turint omeny vietinę rinką, visgi nujaučiu, kad gedimai būtų taisomi užsienyje (na, bent jau nereikia siųsti pačiam - galima pristatyti į servisą Lietuvoje).

Trūkumai

  •   Nebegaminami veidrodiniai fotoaparatai. Šiuo metu Panasonic yra visiškai pasitraukę iš veidrodinių aparatų rinkos ir gamina tik beveidrodinius aparatus.
  •   Nedidelė priedų pasiūla. Deja Panasonic negali pasigirti didele priedų gausa jau pagamintiems veidrodiniams Panasonic fotoaparatams. Taip, buvo gaminami dažniausiai naudojami fotoaparatų priedai, tačiau palyginus su kitų gamintojų priedų įvairove, ji tiesiog nyki.
  •   Maža „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Panasonic), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Deja, net ir praėjus keleriems metams nuo „four thirds“ sistemos sukūrimo, „trečiųjų šalių“ palaikymas iki šiol nėra labai didelis, todėl ir objektyvų pasiūla - gan menka. Taip yra todėl, kad kuriant objektyvus įprastoms sistemoms (pvz. Canon, Nikon, Pentax) pakanka pakeisti tik objektyvo jungtį, kad šis taptų naudotinas, o Panasonic atveju be jungties dar reikia iš pagrindų pakeisti optinę konstrukciją.
  •   Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Šiuo metu skelbimuose praktiškai neįmanoma rasti panaudotos Panasonic technikos. Taip yra todėl, kad veidrodiniai fotoaparatai Lietuvoje beveik nesukėlė pirkėjų dėmesio.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Panasonic technikos. Kadangi veidrodinių fotoaparatų gamyba nutraukta, šiuo metu jau nebepavyks išsinuomoti ir Panasonic veidrodinių aparatų ir jų priedų.
  •   Profesionalai nenaudoja Panasonic. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Šiuo metu Panasonic produkcija yra išskirtinai orientuota į daugiau ar mažiau reiklius mėgėjus.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Dėl pagrindinio Panasonic sprendimo baigti gaminti veidrodinius fotoaparatus negalėčiau rekomenduoti pirkti net ir naudoto Panasonic veidrodinio aparato.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt