Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Pentax apžvalga

Privalumai

  •   Geras fotoaparatų kainos / kokybės santykis. Nors Pentax negali pasigirti aparatų gausa, rinkoje esantys veidrodiniai fotoaparatai pasižymi neblogomis techninėmis savybėmis. Vidinę vaizdo stabilizaciją ir atsparumą įvairioms oro sąlygoms už nedidelę kainą gali pasiūlyti tik retas gamintojas. Tiesa, technologiškai aparatai nėra tobuli, tačiau tai išskirtinė firma, leidžianti mėgėjams fotoaparatus, nudažytus pačiomis įvairiausiomis spalvomis (tai itin populiaru Japonijoje).
  •   Nemaža priedų pasiūla. Pagrindinis Pentax privalumas - galimybė rinktis iš pakankamai nemažo unikalių pancake tipo objektyvų spektro (tai itin kompaktiški ir labai brangūs objektyvai). Daugelis pažengusių fotografų ypatingai juos vertina peizažų ir portretų fotografijoje.

Trūkumai

  •   Nesėkmė sisteminių fotoaparatų rinkoje. Kai absoliučiai visi fotoaparatų gamintojai skelbia nutraukiantys veidrodinių fotoaparatų gamybą, Pentax mėginimas „įlįsti“ į sisteminių fotoaparatų rinką baigėsi nesėkme. Labai panašu, kad ši firma su laiku turės priimti labai nekokių sprendimų ar tiesiog išnyks.
  •   Aukštokos objektyvų kainos. Kurį laiką Pentax buvo labai populiarus prekės ženklas dėl vienos priežasties - nors fotoaparatai tuo metu nebuvo itin technologiškai pažangūs, tačiau buvo galima rinktis iš unikalių pigių fiksuoto židinio objektyvų. Visgi vėliau šių objektyvų kainos stipriai pakilo ir Pentax gerbėjų ratas sumažėjo iki minimumo.
  •   Maža „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs, jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Dalis gaminamų „trečiųjų šalių“ priedų yra suderinami su Pentax fotoaparatais, tačiau pasiūla ne tokia didelė kaip Canon ar Nikon atveju.
  •   Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose retai kada galima rasti įdomesnių Pentax priedų. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais, retkarčiais „išlenda“ ir vienas kitas retesnis objektyvas ar kitoks priedas.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Pentax technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Deja, Lietuvoje Pentax technikos išsinuomoti praktiškai neįmanoma.

Asmeninis komentaras

Nors rinkoje dar galima rasti pakankamai neblogų Pentax veidrodinių fotoaparatų, naujausiomis žiniomis panašu Pentax planuoja palaipniui mažinti skaitmeninių fotoaparatų gamybą ir migruoti į juostinių fotoaparatų rinką. Tad šiuo metu niekaip negalėčiau rekomenduoti Pentax fotoaparato, nebent buvote itin didelis Pentax entuziastas praeityje ar / ir turite šios firmos objektyvų.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt