Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Pentax apžvalga

Privalumai

  •   Geras fotoaparatų kainos / kokybės santykis. Nors Pentax negali pasigirti aparatų gausa, rinkoje esantys fotoaparatai pasižymi tikrai neblogomis techninėmis savybėmis. Vidinę vaizdo stabilizaciją ir atsparumą įvairioms oro sąlygoms už nedidelę kainą gali pasiūlyti tik retas gamintojas. Tiesa, technologiškai aparatai nėra tobuli, tačiau tai išskirtinė firma, leidžianti mėgėjams fotoaparatus, nudažytus pačiomis įvairiausiomis spalvomis (tai itin populiaru Japonijoje).
  •   Nemaža priedų pasiūla. Pagrindinis Pentax privalumas - galimybė rinktis iš pakankamai nemažo unikalių pancake tipo objektyvų spektro (tai itin kompaktiški ir labai brangūs objektyvai). Daugelis pažengusių fotografų ypatingai juos vertina peizažų ir portretų fotografijoje.
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Pentax technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Tiesa, neturiu daug atsiliepimų apie Pentax servisą... Iš turimų žinių sprendžiu, jog sudėtingi gedimai taisomi ne Lietuvoje.
  •   Galima išsinuomoti Pentax įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Gaila, bet nuomojamos Pentax technikos pasirinkimas yra pakankamai mažas.

Trūkumai

  •   Bėdos su fokusavimo varikliu. Nors technologiškai Pentax gamina neblogus fotoaparatai, tačiau iki šiol egzistuoja problemų su ultragarsinio (itin greito) fokusavimo technologija (ją jau senokai turi konkurentai), o ir apskritai fokusavimas Pentax fotoaparatuose nėra toks patikimas kaip konkurentų gaminiuose.
  •   Ne itin didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Pentax), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Dalis gaminamų „trečiųjų šalių“ priedų yra suderinami su Pentax fotoaparatais, tačiau pasiūla ne tokia didelė kaip Canon ar Nikon atveju.
  •   Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose retai kada galima rasti įdomesnių Pentax priedų. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais, retkarčiais „išlenda“ ir vienas kitas retesnis objektyvas ar kitoks priedas.
  •   Aukštos objektyvų kainos. Kurį laiką Pentax buvo labai populiarus prekės ženklas dėl vienos priežasties - nors fotoaparatai tuo metu nebuvo itin technologiškai pažangūs (apytiksliai 2006-2008 m.), tačiau buvo galima rinktis iš unikalių pigių fiksuoto židinio objektyvų. Visgi vėliau šių objektyvų kainos stipriai pakilo ir Pentax gerbėjų ratas sumažėjo iki minimumo.
  •   Profesionalai privengia Pentax. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Esu girdėjęs ne vieną atvejį, kuomet profesionalai, turintys daug Pentax įrangos, tiesiog ėmė, ją išpardavė ir nusipirko kitos firmos (Canon arba Nikon) įrangą. Šiuo metu tai jau nebe atskiri atvejai, bet tendencija - įprastų veidrodinių fotoaparatų rinkoje Pentax nesugeba patenkinti profesionalų poreikių. Tiesa, Pentax mėgiamas vidutinio formato fotoaparatų rinkoje, tačiau tai visai kita istorija.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Bent jau šiuo metu man būtų sunku rekomenduoti Pentax aparatą. Jei fotografijoje esate naujokas, Pentax nebus išskirtinai geras variantas. Jei esate pažengęs ar profesionalas - primygtinai rekomenduočiau rinktis tik iš Canon arba Nikon aparatų. Kita vertus, jei vis dar naudojate Pentax, migruoti į kitą prekės ženklą neskubėčiau - fanai deda daug vilčių į pasirodysiantį pilno kadro Pentax fotoaparatą.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt