Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Sigma apžvalga

Privalumai

  •   Specializuotų fotoaparatų gamyba. Šiuo metu Sigma gamina tik vieną veidrodinį fotoaparatą (lyg ir trūkumas), tačiau tai yra specializuotas aparatas, turintis unikalų Foveon X3 sensorių. Pagrindinės fotoaparato savybės - geresnis spalvų atkūrimas bei šiek tiek tikslesnis vaizdų atkūrimas mažo apšvietimo sąlygomis.
  •   Didelė priedų pasiūla. Sigma yra stambiausia technikos gamintoja, kurių produktai gaminami ir kitoms fotoaparatus gaminančioms firmoms. Tad nenuostabu, kad priedų pasiūla mažai nusileidžia ir tokiems veteranams kaip Canon ar Nikon. Sigma siūlo rinktis iš nemažo objektyvų spektro, egzistuoja ir pakankamai geras priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.).
  •   Geros priedų kainos. Tarkime Canon, Nikon ar kitų firmų atveju dažniausiai fotoaparatų savininkai žvalgosi į Sigma dėl geresnių kainų. Na o Sigma savininkams žvalgytis kur pigiau net ir nebūtina - jie gauna pakankamai gerus priedus už labai konkurencingas kainas.
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Sigma technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus. Turint omeny vietinę rinką, visgi nujaučiu, kad gedimai būtų taisomi užsienyje (na, bent jau nereikia siųsti pačiam - galima pristatyti į servisą Lietuvoje).

Trūkumai

  •   Nėra „trečiųjų šalių“ priedų pasiūlos. Joks kitas gamintojas bent jau šiuo metu negamina foto technikos, skirtos Sigma fotoaparatams. Tai labai apribojantis Sigma sistemą faktorius.
  •   Nyki naudotos įrangos pasiūla. Šiuo metu skelbimuose praktiškai neįmanoma rasti panaudotos Sigma fotoaparatų ar jiems skirtos technikos. Pagrindinė to priežastis - itin mažas Sigma fotoaparatų populiarumas Lietuvoje.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Sigma technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Deja, Lietuvoje Sigma technikos išsinuomoti neįmanoma.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Jei atvirai, Sigma yra bene mažiausiai perspektyvus variantas iš visų šiuo metu rinkoje esančių firmų. Negalėčiau rasti racionalių argumentų kodėl reiktų pirkti Sigma, nebent jūs turite specifinių priežasčių kodėl jums reikalingas būtent Sigma fotoaparatas.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt