Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Sigma apžvalga
Privalumai
- L jungties naudojimas. Sigma priklauso L jungties aljansui, todėl šios jungties objektyvai gali būti naudojami su tokių firmų kaip Panasonic ar Leica objektyvais.
- Nemaža priedų pasiūla. Sigma yra stambiausia „trečiųjų šalių“ technikos gamintoja, kurios produktai gaminami ir kitoms fotoaparatus gaminančioms firmoms. Tad nenuostabu, kad priedų pasiūla mažai nusileidžia ir tokiems veteranams kaip Canon ar Nikon. Sigma siūlo rinktis iš nemažo objektyvų spektro, egzistuoja ir pakankamai geras priedų arsenalas (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kuris gali patenkinti ir mėgėją, ir profesionalą. Kaip ir pridera stambiam gamintojui, dauguma priedų yra nuolatos atnaujinami (kuriamos galingesnės blykstės, tobulinama objektyvų optika ir kt.).
Trūkumai
- Nišinių fotoaparatų gamyba. Šiuo metu Sigma gamina tik porą sisteminių fotoaparatų, kurie yra labiau ne bendro naudojimo, o nišiniai gaminiai. Taip, juos galima naudoti įprastai fotografijai, tačiau konkurencinėje kovoje jie nusileidžia kitiems didiesiems fotoaparatų gamintojams.
- Nyki naudotos įrangos pasiūla. Šiuo metu skelbimuose praktiškai neįmanoma rasti panaudotos Sigma fotoaparatų ar jiems skirtos technikos. Pagrindinė to priežastis - neegzistuojantis Sigma fotoaparatų populiarumas Lietuvoje.
- Nėra galimybės išsinuomoti Sigma technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Deja, Lietuvoje Sigma technikos išsinuomoti neįmanoma.
Asmeninis komentaras
Jei atvirai, negalėčiau rasti racionalių argumentų kodėl reiktų pirkti Sigma, nebent jūs turite specifinių priežasčių kodėl jums reikalingas būtent Sigma fotoaparatas. Galbūt tai gali keistis ateityje, jei L jungties aljansas išsiplės.