Patiko straipsnis ?

Kaip išsirinkti skaitmeninį veidrodinį fotoaparatą

Sony apžvalga

Privalumai

  •   Nemaža fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos (tiesa profesionalių aparatų nuotraukų kokybė šiek tiek abejotina). Be to Sony fotoaparatuose įdiegta vaizdo stabilizavimo sistema - tai reiškia, kad bet koks uždėtas objektyvas ant fotoaparato bus stabilizuotas (skirtingai nuo Canon / Nikon, kur vaizdo stabilizacija dedama į objektyvą, o tai padidina jo kainą).
  •   Nemaža priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Sony privalumų - nemaža objektyvų pasiūla, o taip pat ir pakankama įvairovė priedų (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kurie gali patenkinti ir mėgėją, ir, galbūt, profesionalą. Tiesa, didžioji dauguma priedų yra „paveldėta“ (bei perdažyta) Konica-Minolta technika, kurią perėmė Sony, nusipirkę šią kompaniją.
  •   Oficialus servisas - Lietuvoje. Tai gerai todėl, sugedus Sony technikai (nesvarbu garantinei ar ne) ji remontuojama Lietuvoje - nėra siunčiama į užsienį, o ir nereikia ieškoti „auksarankių“, kurie ne visad taiso sudėtingus gedimus.

Trūkumai

  •   Ne itin didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų veidrodiniais fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs (pvz. Sony), jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Dalis gaminamų „trečiųjų šalių“ priedų yra suderinami su Sony fotoaparatais, tačiau pasiūla ne tokia didelė kaip Canon ar Nikon atveju.
  •   Labai maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose beveik neįmanoma rasti įdomesnių Sony technikos egzempliorių. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais. Retkarčiais skelbimuose atsiranda ir brangesnių objektyvų, tačiau tai būna be galo retai.
  •   Keista objektyvų kainodara. Sunku vienareikšmiškai įvardinti ar Sony objektyvai pigūs, ar brangūs, lyginant su konkurentais. Taip yra todėl, kad kai kurių gaminių kainos kardinaliai skiriasi - štai, pavyzdžiui, vienas plačiakampis objektyvas kainuoja pigiau nei konkurentų gaminiai, tačiau už vieną gerą teleobjektyvą gali tekti pakloti kone dvigubai daugiau nei už panašius kitų gamintojų modelius.
  •   Nėra galimybės išsinuomoti Sony technikos. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Deja, Lietuvoje Sony technikos išsinuomoti neįmanoma.
  •   Profesionalai beveik nenaudoja Sony. Bene mažiausiai reikšmingas privalumas, tačiau itin svarbus tiems, kas planuoja iš fotografijos valgyti duoną ar tiesiog yra pasiruošęs „lįsti“ giliau į fotografiją. Kol kas neteko matyti daug žymesnių lietuvių-fotografų, naudojančių profesionalią Sony techniką. Keista, bet šios firmos gaminių Lietuvoje dar kol kas labai privengiama.

Asmeninis komentaras ir rekomendacijos

Nesu nusistatęs prieš Sony, tačiau dėl nepaaiškinamų priežasčių sąžinė kužda, jog šios firmos gaminių kol kas rekomenduoti nederėtų. Nors Sony gaminiai jau ne pirmus metus cirkuliuoja Lietuvos rinkoje, jie iki šiol nėra sulaukę didesnio populiarumo (panaši situacija ir visame pasaulyje). Tiesa, jei esate Konica-Minolta fanas (ypač jei turite ir šios firmos objektyvų), greičiausiai nenusivilsite ir pamėginę Sony produkcijos.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą
medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt