Kaip išsirinkti gerą fotoaparatą: Sony apžvalga

Privalumai

  •   Didelė fotoaparatų pasiūla. Tai gerai tuo, kad galima lengviau išsirinkti fotoaparatą, kuris atitiks jūsų poreikius ir finansines galimybes (priešingu atveju reiktų rinktis kompromisinį variantą). O jei su laiku ištobulintumėte savo įgūdžius, būtų nesunku tiesiog parduoti mėgėjišką aparatą ir nusipirkti profesionalų, neparduodant likusios įrangos (tiesa profesionalių aparatų nuotraukų kokybė šiek tiek abejotina).
  •   Nemaža priedų pasiūla. Vienas pagrindinių Sony privalumų - nemaža objektyvų pasiūla, o taip pat ir pakankama įvairovė priedų (blykstės, baterijų laikikliai, telekonverteriai ir kt.), kurie gali patenkinti ir mėgėją, ir, galbūt, profesionalą. Tiesa, didžioji dauguma priedų yra „paveldėta“ (bei perdažyta) Konica-Minolta technika, kurią perėmė Sony, nusipirkę šią kompaniją.
  •   Didelė „trečiųjų šalių“ priedų pasiūla. Egzistuoja keletas firmų (pagrindinės - Sigma, Tamron, Tokina), kurios gamina fotoaparatų priedus, suderinamus su didžiųjų gamintojų fotoaparatais. Nors šie priedai (objektyvai, blykstės ir kt.) yra retkarčiais mažiau patikimi nei originalūs, jie yra labai geidžiami dėl gero kainos ir kokybės santykio. Praktiškai visi gaminami „trečiųjų šalių“ priedai yra suderinami su dauguma Sony fotoaparatų.
  •   Galima išsinuomoti Sony įrangą. Be galo geras dalykas, jei norite nusipirkti naują daiktą, tačiau jums nepakanka „pamaigymo“ parduotuvėje. Tai taip pat naudinga tiems, kurie nenori dėl kelių panaudojimų pirkti tūkstančių vertos įrangos. Smagu ir tai, jog nuomojamos Sony technikos pasirinkimas yra gana nemažas (pvz., dalinuosi.lt, pixelrent.lt, irent.lt).

Trūkumai

  •   Kainos - vienos aukštesnių. Kad ir kokią Sony techniką imtume lyginti su, tarkime, Canon, beveik visų panašių gaminių kainos būtų aukštesnės. Tai labai svarbus faktas, jei neteikiate prioriteto firmos vardui (tiesiog norite fotoaparato iš esmės, o ne būtent Sony gaminio) ir žadate pirkti daugiau nei vieną fotoaparato priedą.
  •   Gana maža naudotos įrangos pasiūla. Skelbimuose sunkiau rasti įdomesnių Sony technikos egzempliorių (ypač objektyvų), kadangi šis gamintojas Lietuvoje nėra labai populiarus. Dažniausiai parduodami pradinės komplektacijos fotoaparatai su standartiniais objektyvais. Retkarčiais skelbimuose atsiranda ir brangesnių objektyvų, tačiau tai būna retokai.
  •   Keblus fotoaparatų valdymas. Kiek teko šnekėti su profesionalais, pabandžiusiais Sony fotoaparatus, daugelis jų teigia, kad naudotis jais sudėtinga. Net ir ilgai su Sony dirbantys fotografai pripažįsta, kad tokie konkurentai kaip Canon, Nikon ar Fujifilm yra daug geriau / patogiau išdėstę nustatymus.

Asmeninis komentaras

Nors Sony išties gamina puikių sisteminių fotoaparatų, kurie daugiausiai orientuoti į profesionalus, man visgi yra sunku juos rekomenduoti dėl prastos vartotojo patirties (UX). Visgi jei jūsų netrikdo specifinis aparatų valdymas, tai puikus konkurentas tokiems gamintojams kaip Canon ar Nikon.

Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt