Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Canon A470

Canon A470
Paprastumas vartotojui Apskritai Canon fotoaparatų ideologiją geriausiai apibūdintų žodis „minimalizmas“. Aparato meniu nėra perkrautas nustatymų, jie patogiai suorganizuoti ir daugumą jų pasiekti galima labai greitai. Galbūt mažiau patyrę vartotojai pasigestų daugiau paaiškinimų ar vaizdinių, todėl prieš naudojant aparatą vertėtų bent trumpai peržiūrėti fotoaparato instrukciją. Kaip ir visuose fotoaparatuose, ir šiame yra visiškai automatinis režimas, tačiau jis nėra nei paslaugesnis už kitus režimus (tik su sumažintu nustatymų pasirinkimų skaičiumi).
Ergonomika ir sandara Ergonomikos požiūriu Canon A470 ganėtinai dviprasmiškai apibūdinamas aparatas: nors mygtukai ir meniu išdėstymas yra labai patogūs, išoriškai jis primena „dešragalį“ – storas, aptakus ir beveik cilindro formos. Nors jis nėra didelis, dėl savo apimčių geriau jį nešiotis specialiame fotoaparato dėkle nei bandyti įgrūsti į didesnė kišenę. Apskritai galima sakyti, kad dizaino prasme tai taip pat pakankamai minimalistinis fotoaparatas, kuris, beje, būna parduodamas 5 atspalvių.
Fotoaparato darbo greitis Fotoaparato greitis – vidutiniškas. Labiausiai dėmesį patraukė itin lėtas ir stebėtinai triukšmingas vaizdo tolinimas ir artinimas. Likę parametrai niekuo neišsiskiriantys: kadrų sekos režime aparatas fotografuoja maždaug 1 kadro per sekundę greičiu, ekranėlio vaizdo vėlinimas gana nedidelis.
Optika ir nuotraukų kokybė Canon, kaip ir Pentax pasirinko ne agresyvų skaitmeninių triukšmų valymą, bet šiek tiek didesnius triukšmus išlaikant detalumą. Fotoaparatas daro kuo puikiausias nuotraukas esant ISO 200, neblogi rezultatai gaunami ir prie 400 ISO, na o prie kritinės vertės 1600 ISO vaizdą išties stipriai užgožia skaitmeniniai triukšmai, tačiau nuotraukos detalumas išlaikomas santykinai aukštas.
Papildomos funkcijos Papildomomis funkcijomis aparatas taip pat nelepina. Galbūt reikšmingiausios papildomos funkcijos – super makro režimas, įgalinantis fotografuoti objektus iš labai arti (kone ant objektyvo) bei paprasta intervalinio fotografavimo funkcija (galimybė padaryti keletą kadrų kas kelias sekundes). Taip pat yra veidų fokusavimo režimas bei iš anksto nustatytų parametrų rinkiniai pagal pasirinktas fotografavimo aplinkybes (tiesa, lyginant su kitais fotoaparatais. rinkinių gana nedaug). Gaila, bet didesne raiška (640x480) fotoaparatas filmuoti tesugeba tik 20 kadrų per sekundę greičiu (dėl to įrašas nebus itin sklandus), kuomet kiti jo konkurentai siūlo 30 kadrų per sekundę filmavimo greitį.
Apibendrinimas Minimalistinis Canon A470 gali būti pakankamai neblogas pirkinys: už santykinai nedidelę sumą gaunama pakankamai solidi nuotraukų kokybė, vidutiniškas darbo greitis ir galimybė pasirinkti aparato spalvą. Šis Canon fotoaparatas visai turėtų patikti tėveliams, norintiems jį padovanoti fotografija susidomėjusioms atžaloms.
Rinkos kaina Apie 350 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt