Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Pentax E50

Pentax E50
Paprastumas vartotojui Pentax E50 savo paslaugumu ir paprastumu vartotojui ypatingai neišsiskiria. Yra galimybė pasirinkti „žaliąjį režimą“, neapkraunantį mažiau patyrusio vartotojo sudėtingais nustatymais ir duomenimis, nemažai meniu punktų iliustruoti paveikslėliais. Šiek tiek palaukus prie pasirinkto meniu punkto pasirodo trumpas jo aprašymas – taip pat visai maloni smulkmena.
Ergonomika ir sandara Fotoaparatą galima būtų priskirti kompaktinių fotoaparatų klasei – jis nėra nei itin plonas, nei itin mažas, nors turėtų tilpti į kiek didesnę kišenę. Visgi jo dydis yra nemenkas privalumas – fotoaparatą labai patogu laikyti rankoje, (santykinai) didelius mygtukus lengva pasiekti ir spausti nykščiu. Tai bene vienas ergonomiškiausių šio testo fotoaparatų.
Fotoaparato darbo greitis Deja, šis Pentax aparatas nepasižymi greitu veikimu. Vaizdas ekranėlyje pastebimai atsilieka nuo matomo vaizdo, fokusavimas vyksta labai lėtai net esant geram apšvietimui (kartais net iki 3 sekundžių). Pasitaiko net ir tokių atvejų, kai ilgai fokusavęs aparatas visgi padaro nuotrauką, nors vaizdas ir nebūna sufokusuotas. Kadrų sekos režimas taip pat neįtikėtinai lėtas – vietoj kelių kadrų per sekundę Pentax sugeba fotografuoti 1 kadro per 2 sekundes greičiu (geriausias pasiektas rezultatas). Meniu naršymo greitis santykinai vidutiniškas – šiek tiek jaučiamas vėlinimas spaudžiojant mygtukus, tačiau galima prie to priprasti.
Optika ir nuotraukų kokybė Šiuo fotoaparatu darytos nuotraukos atrodo prasčiausiai: esant geram apšvietimui nuotraukos šiek tiek išplaukusios (išties testuota buvo ilgai ir tai tikrai ne fotografavimo klaidos), maksimalus panaudojamas jautrumas yra 400 (tiesa, labai ryškiai matomi skaitmeniniai triukšmai). Bent jau džiugu, jog aparatas nesiima aktyvaus skaitmeninių triukšmų valymo, todėl nuotraukų detalumas kintant jautrumui išlieka daugmaž pastovus.
Papildomos funkcijos Papildomos fotoaparato funkcijos panašios į konkurentų: Pentax turi vidinį nuotraukų redaktorių (tiesa, labai supaprastintą), nuotraukų peržiūros režime galima naudoti kalendorių (patogu peržiūrėti konkrečios dienos nuotraukas), egzistuoja „atminties“ režimas, kuomet prieš išjungiant aparatą šis prisimena vartotojo pasirinktų fotografavimų parametrų reikšmes (tuomet nereikia jų nustatinėti iš naujo įjungus fotoaparatą). Filmavimo nustatymuose galima pasirinkti rezoliuciją (deja, negalima pasirinkti vaizdo suspaudimo lygio), o pats filmavimas vyksta sklandžiai.
Apibendrinimas Gaila, tačiau Pentax E50 nesugeba konkuruoti su kitais fotoaparatais – dėl prastos nuotraukų kokybės, itin lėto fotografavimo ir neįspūdingų papildomų funkcijų fotoaparatas užima vieną paskutiniųjų vietų šiame teste.
Rinkos kaina Apie 370 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt