Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Olympus FE-340

Olympus FE-340
Paprastumas vartotojui Olympus fotoaparatas pasitinka vartotoją gana paprasta sąsaja, todėl daugelį įprastų fotografavimo veiksmų galima atlikti net nežvilgtelėjus į vartotojo instrukcija. Tiesą sakant, daugelį pradedančiųjų gali išgąsdinti vartotojo instrukcijos dydis – nors ji labai išsami (daug paaiškinimų ir iliustracijų), ne kiekvienas gali pasiryžti perskaityti apie 60 smulkiu šriftu užpildytų B6 formato puslapių. Visgi fotoaparatas suprojektuotas taip, kad daug informacijos galima rasti fotoaparate – paspaudus specialų mygtuką galima sužinoti informaciją apie bet kurį pasirinkimo variantą (aparate galima pasirinkti ir lietuvių kalbą !). Taip pat vertėtų pagirti integruotą žinyną, kuris skirtas išsiaiškinti jūsų poreikius ir padėti išsirinkti geriausią fotografavimo režimą pagal jūsų nurodytas aplinkybes. Apibendrinant galima teigti, jog tai bent pats paslaugiausias fotoaparatas šioje apžvalgoje.
Ergonomika ir sandara Šis Olympus aparatas priklauso ultra kompaktinių fotoaparatų klasei, nors jis didesnis nei, tarkime, Nikon Coolpix S210. Valdyti jį nesunku – nykščiu galima pasiekti daugelį mygtukų, o smilius „patogiai įsitaiso“ ant užrakto mygtuko. Vienintelis priekaištas galėtų būti skirtas fotografavimo ir nuotraukų peržiūros režimų mygtukams – šie tokie ploni ir taip keistai pozicionuoti, kad juos sunku įspausti net su nagu. Fotoaparato ekranėlis – didelis ir ryškus (galima naudotis ir esant ryškiam saulės apšvietimui), meniu bei fotografavimo nustatymai išdėstyti gana patogiai.
Fotoaparato darbo greitis Fotoaparato fokusavimo ir fotografavimo greitis kinta priklausomai nuo apšvietimo sąlygų: esant geram apšvietimui fokusavimas yra stebėtinai greitas, tačiau prieblandoje aparatas fokusuoja labai lėtai. Darbas su blykste pastebimai pailgina fotografavimo laiką, be to blykstė palyginus greitai išsekina fotoaparato akumuliatorių. Nuotraukų peržiūra bei naršymas po įvairius meniu punktus galėtų būti šiek tiek greitesnis, tačiau prie to galima gana greitai priprasti.
Optika ir nuotraukų kokybė Olympus FE-340 nelepina gera nuotraukų kokybe – skaitmeninius triukšmus galima išvysti jautrumui esant 200, pakėlus jautrumą iki 400 vaizdas (ypač) šešėliuose tampa labai prastas (prasčiau apšviesti žmonės atrodo tarsi raupsuoti), na o esant 800 ISO fotoaparatas taip stengiasi panaikinti skaitmeninius triukšmus, kad tiesiog „suvalgo“ labai daug smulkių nuotraukos detalių (žmonių veidai primena lėles).
Papildomos funkcijos Filmavimas fotoaparatu vyko sklandžiai, kaip ir nufilmuotos medžiagos peržiūra. Filmuojant ir fotografuojant fotoaparate galima pasirinkti skaitmeninį vaizdo stabilizavimą, tačiau jis nėra toks efektyvus kaip optinis stabilizavimas. Be to, fotoaparatas turi ir pakankamai nemažai papildomų funkcijų: nedidelį nuotraukų redaktorių (galima ištaisyti raudonų akių efektą, nuotraukos šviesumą ir kt.), panoramos režimą (galima apjungti keletą kadrų). Bene pati linksmiausia aparato funkcija – veido išraiškos taisymas: tiesiog pasirenkate padarytą nuotrauką ir fotoaparatas automatiškai ištaiso nuotraukoje esančio veido šypseną ar susiraukimą (tiesa, rezultatai kartais atrodo groteskiškai).
Apibendrinimas Olympus FE-340 neabejotinai puikus įrankis, orientuotas į pradedančiuosius fotografus, kuriems tikrai patiks aparato paslaugumas, paprastumas ir sąsajos lokalizacija. Na o papildomų funkcijų gausa ir greitis tik dar labiau išplečia potencialių pirkėjų ratą.
Rinkos kaina Apie 540 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt