Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Olympus mju 1030

Olympus mju 1030
Paprastumas vartotojui Kaip ir Olympus FE-340, šis aparatas pasižymi puikia sąsaja: įspūdinga integruota pagalba, išplėtotas, bet lengvai suprantamas meniu ir galimybė aparate pasirinkti lietuvių kalbą. Tiesa, fotoaparato instrukcija taip pat ne itin viliojančios apimties (maždaug 80 psl.), bet kaip ir Olympus FE-340, daug informacijos galima rasti pačiame fotoaparate, todėl instrukciją verta naudoti tik visiškai pasimetus nustatymuose.
Ergonomika ir sandara Olympus 1030 SW galima drąsiai vadinti vienu atspariausių fotoaparatų rinkoje, kadangi juo ne tik galima fotografuoti po vandeniu, bet ir lamdyti (iki 100 kg spaudimo jėgos) bei mėtyti (maksimalus kritimo aukštis – 2 m). Atrodytų, jog toks atsparumas turėtų stipriai sumažinti fotoaparato ergonomiką, tačiau yra priešingai: sunku atrasti bet kokių priekaištų fotoaparato panaudojamumui. Mygtukai, nors ir maži, spaudžiasi patogiai ir nėra sugrūsti į vieną vietą, ekranėlis didelis, aiškus ir ryškus. Išties fotografuoti šiuo aparatu – tikras malonumas !
Fotoaparato darbo greitis Šis fotoaparatas priklauso aukštesnei kompaktinių fotoaparatų klasei, dėl to galima kur kas drąsiau kabinėtis prie jo darbo greičio, kuris, beje, ne toks įspūdingas kaip būtų galima tikėtis. Kadrų sekos režime fotoaparatas išvysto 6-7 kadrų per sekundę greitį, tačiau tik esant 3 megapikselių rezoliucijai; esant 8 megapikselių rezoliucijai greitis gana nuviliantis – maždaug 1 kadras per sekundę. Ekranėlio vaizdas pasižymi pastebimu vėlinimu, tačiau bent jau galima pasidžiaugti gana greitu fokusavimo tiek šviesoje, tiek ir prieblandoje.
Optika ir nuotraukų kokybė Nors Olympus 1030 SW galima drąsiai priskirti aukštesnės klasės fotoaparatams, gali būti, jog jis dalinasi panašiu (jei ne tuo pačiu) sensoriumi, integruotu į Olympus FE-340. Skaitmeniniai triukšmai matomi ryškiai jautrumui esant 400, o vaizdas tampa labai prastas jautrumui pasiekus 800 (tiesa, nuotraukų detalumas kylant jautrumui beveik nekinta).
Papildomos funkcijos Pagrindinė fotoaparato paskirtis – darbas ekstremaliomis sąlygomis, todėl kitų ypatingų papildomų funkcijų gamintojai greičiausiai pagailėjo. Nors yra ir super makro režimas, subjektyviu požiūriu jis nėra toks įspūdingas kaip pvz. Canon A470. Filmavimo parametrų pasirinkimų taip pat nėra daug – galima pasirinkti tik filmavimo rezoliuciją (bet ne įrašo suspaudimo lygį).
Apibendrinimas Olympus 1030 SW neabejotinai yra geras kompaktinis fotoaparatas. Jo išskirtinės atsparumo savybės labiausiai turėtų patikti dirbantiems ekstremaliomis sąlygomis, o išskirtinis paslaugumas tik dar labiau prisideda prie šio fotoaparato populiarumo.
Rinkos kaina Apie 1150 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt