Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Sony DSC-W110

Sony DSC-W110
Paprastumas vartotojui Sony DSC-W110 galima būtų vadinti paslaugiu, tačiau netipiniu fotoaparatu. Naršant po aparatą pasirodė, jog sąsają Sony kūrė visiškai neatsižvelgdami į konkurentus, todėl iš pradžių buvo gana sunkoka prie jo priprasti (visgi tai tėra laiko klausimas). Gaila, bet kai kurie naudingi meniu punktai buvo pakankamai giliai paslėpti, todėl sąsajos savitumą galima vadinti nedideliu trūkumu. Džiugu, jog aparatas šiek tiek padeda vartotojui – dažniausiai automatiškai atsiranda pagrindinių meniu punktų paaiškinimai. Fotoaparato instrukcija nedidelė, o prie aparato pridedame kompaktiniame diske yra pridėta įdomi vizuali mokomoji programa, paaiškinanti kaip daryti kokybiškus kadrus. Aparate taip pat yra 2 automatiniai fotografavimo režimai: vienas įprastas automatinis, o kitas identiškas, tik paslepiantis didesnę dalį ekrane esančių parametrų.
Ergonomika ir sandara Aparatą patogu paimti, tačiau bendrą įspūdį šiek tiek gadina labai maži mygtukai. Jų dydis tampa ypatingai pastebimas (tampa sunku pataikyti), kuomet reikia greitai perjungti režimą ar įjungti papildomą funkciją. Fotoaparato ekranėlis didelis, aiškus ir pateikia pakankamai nemažai informacijos. Gaila, bet nepavyko rasti kaip parinkti tik centrinio fokusavimo taško ar išjungti fokusavimo taškų rodymą – pastarieji tiesiogine šio žodžio prasme užgožia fotografuojamus objektus.
Fotoaparato darbo greitis Bendras fotoaparato darbo greitis šiek tiek didesnis nei vidutinis: fokusavimas trunka šiek tiek mažiau nei sekundę, įprastas fotografavimo greitis taip pat gana neblogas, o kadrų sekos režime fotografuoti galima šiek tiek didesniu nei 1 kadro per sekundę greičiu. Ekranėlio vaizdo vėlinimas pastebimas tik esant prastesniam apšvietimui, o vaizdo tolinimo ir artinimo greitį taip pat galima apibūdinti kaip geresnį už vidutinį.
Optika ir nuotraukų kokybė Sony DSC-W110 kokybė gana dviprasmiška: nors aparatu galima išgauti kuo puikiausius rezultatus jautrumui esant 400 arba mažiau, jį pakėlus iki 800 labai stipriai krenta nuotraukų detalumas. Tai reiškia, jog aparate įtaisytas nuotraukų apdorojimo procesorius labiau linkęs programiniu būdu išvalyti triukšmus, deja, paaukodamas daug smulkių nuotraukos detalių.
Papildomos funkcijos Keista, bet net pavarčius fotoaparato instrukciją nepavyko rasti nieko įdomaus, išskyrus fokusavimą, atsižvelgiant į kadre esančias žmonių šypsenas. Tiesa, galbūt šiek tiek dėmesio vertas išplėtotas nuotraukų peržiūros režimas (slideshow), prijungus aparatą prie televizoriaus, tačiau dauguma aparatų taip pat turi daugiau ar mažiau panašius režimus.
Apibendrinimas Sony DSC-W110 taip pat galima priskirti prie fotoaparatų-vidutiniokų. Jis nepasižymi nei išskirtiniu greičiu, nei papildomų funkcijų gausa, nuotraukų kokybės ir ergonomikos įspūdžiai yra gana dviprasmiški.
Rinkos kaina Apie 440 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt