Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Pentax W30

Pentax W30
Paprastumas vartotojui Pentax W30 yra labai panašus į savo „jaunesnįjį broliuką“ E50: taip pat „žaliasis režimas“ nepatyrusiems vartotojams, meniu iliustruotas tais pačiais paveikslėliais. Kadangi šis fotoaparatas yra aukštesnės klasės nei E50, meniu praturtintas papildomais nustatymais, tačiau jų nėra daug ir jie neturėtų gluminti net ir naujokų. Prie aparato pridėta instrukcija atrodo išties grėsmingai – net 200 puslapių (tiesa mažų, ~9x13 cm formato).
Ergonomika ir sandara Kadangi šis fotoaparatas yra atsparus vandeniui, visa jo konstrukcija šiek tiek skiriasi nuo įprastų aparatų: ekranėlis, mygtukai bei visos angos yra papildomai apsaugotos, siekiant išvengti pratekėjimo. Deja, dėl šių patobulinimų įspausti mygtukus tapo labai sunku. Derėtų paminėti, jog dėl gana ištempto korpuso kur kas patogiau fotoaparatą laikyti ne viena, o abejomis rankomis (galbūt taip daryti patogu fotografuojant po vandeniu ?).
Fotoaparato darbo greitis Pentax W30 darbo greitis šiek tiek geresnis nei E50, tačiau vidutiniškas, lyginant su kitais konkurentais. Fokusavimo greitis nėra labai įspūdingas, kartais pasitaikydavo atvejų, kai fotoaparatas fokusuodavo net iki 6 sekundžių. Tiesa, kuomet aparatas pradeda fokusuoti, neveikia joks mygtukas – tai itin erzina, kai reikia atlikti kitą veiksmą (pvz. įeiti į nuotraukų peržiūros režimą). Kadrų sekos režime aparatas sugeba daryti maždaug 1 kadrą per sekundę. Nuotraukų peržiūros greitis gana vidutiniškas, šiame režime veikiantis tolinimas / artinimas gana lėtas (tiesa, situaciją pataiso specifinė greito artinimo funkcija). Pagyrų nebent galėtų nusipelnyti gana neblogas meniu naršymo greitis ir ekranėlis (vėlinimas beveik nejaučiamas).
Optika ir nuotraukų kokybė Kad aparatas yra šiek tiek aukštesnės klasės nei Pentax E50, galima įsitikinti peržiūrėjus juo darytas nuotraukas: jos pakankamai detalios, skaitmeniniai triukšmai tik šiek tiek pastebimi prie ISO 400 ir, galima sakyti, nėra kritiškai dideli ir jautrumui esant 800.
Papildomos funkcijos Vienas iš pagrindinių šio fotoaparatų privalumų – papildomų funkcijų gausa. Visų pirma, aparatas sėkmingai gali fotografuoti po vandeniu, pakankamai gerai išvystytas filmavimo režimas (galimybė pasirinkti ne tik rezoliuciją, bet ir vaizdo suspaudimo kokybę), filmavimo metu galima greitai daryti pavienes nuotraukas. Gana įdomios ir retai kada randamos fotoaparatuose funkcijos – žadintuvas ir vidinis ištrintų nuotraukų atstatymas (patogu, jei netyčia ištrynėte nuotrauką ir norėtumėte ją iškart atkurti). Visai naudinga intervalinio fotografavimo funkcija, kuomet aparatas automatiškai fotografuoja tam tikrais pasirenkamais laiko tarpais.Įdomi ir garso komentarų funkcija, įgalinanti kiekvienai nuotraukai priskirti po garsinį įrašą. Aparato mikrofonas labai jautrus, todėl įrašuose aiškiai ir garsiai girdimi triukšmai, sukelti aparato laikymo metu. Kaip ir E50, W30 turi „atminties“ funkciją, leidžiančią išsaugoti jūsų pasirinktus fotografavimo parametrus, kad šių nereikėtų iš naujo nustatinėti kitą kartą įjungus fotoaparatą.
Apibendrinimas Nors Pentax W30 ir priklauso aukštesnės klasės fotoaparatams, daug gerų žodžių apie jį pasakyti būtų sunku. Žinoma, fotoaparato nuotraukų kokybė bei papildomų funkcijų gausa gali greitai sužavėti daugelį vartotojų, prieš perkant būtinai reikėtų apžiūrėti ar nekliūna neįprasta fotoaparato ergonomika ir ar tenkina fotografavimo greitis. Tai nėra labai blogas povandeninis fotoaparatas, tačiau jis šiek tiek nusileidžia dar atsparesniam, patogesniam ir kur kas paslaugesniam Olympus 1030 SW.
Rinkos kaina Apie 800 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt