Patiko straipsnis ?

Sprogdiname muilo burbulus (11 kompaktinių fotoaparatų)

Casio EX-Z80

Casio EX-Z80
Paprastumas vartotojui Šis aparatas, kaip ir Canon A470, pasižymi minimalizmu: beveik jokių meniu paaiškinimų (tai nėra itin naudinga pradedantiesiems), nors meniu neperkrautas (netgi intuityvus), o daugumą funkcijų galima pasiekti labai greitai. Prie aparato buvo pridėta tik sutrumpinta lietuviška instrukcija (quick guide), kuri visiškai pakankama norint greitai išmokti naudotis fotoaparatu (pagrindinę, ilgesnę instrukciją galima rasti prie fotoaparato pridėtame kompaktiniame diske). Kaip ir kai kurių konkurentų nustatymuose, aparate galima rasti 2 naujokams skirtus režimus: visiškai automatinį ir tokį patį režimą, tik paslepiantį beveik visą informaciją apie fotografavimo parametrus.
Ergonomika ir sandara Ergonomikos požiūriu aparatas „suręstas“ išties neblogai: mygtukai dideli ir patogūs, paimti fotoaparatą į ranką – tikras malonumas. Tiesa, jo dydis šiek tiek gremėzdiškas – be papildomo dėklo fotoaparatui išsiversti bus sunku.
Fotoaparato darbo greitis Canon A590 IS greičiu šiek tiek primena savo „jaunesnįjį broliuką“ Canon A470 – toks pats lėtas vaizdo priartinimas ir atitolinimas, ekranėlyje taip pat jaučiamas didelis vėlinimas (tiesa, esant prastam apšvietimui ekranėlio vėlinimas yra kur kas mažesnis nei jo konkurentų). Kadrų sekos režime aparatas dirba kur kas greičiau – esant geram apšvietimui galima išgauti iki 2 ar 2,5 kadro per sekundę fotografavimo greitį. Džiugu, jog šiek tiek pagreitinta ir nuotraukų peržiūra (ypač artinimas ir tolinimas nuotraukų peržiūros režime).
Optika ir nuotraukų kokybė Pagirtina, kad į ne itin brangų fotoaparatą Canon įdėjo objektyvą su optinę stabilizacija, kuri yra kur kas efektyvesnė nei kiti stabilizacijos būdai. Tiesa, įspūdinga nuotraukų kokybe aparatas nepasižymi: triukšmus galima pastebėti jau esant 200 ISO, o didinant jautrumą skaitmeniniai triukšmai pastebimai didėja.
Papildomos funkcijos Dideliu papildomų funkcijų rinkinių aparatas nepasižymi, tačiau į jį integruotas jau gana daug kur matytas vidinis nuotraukų redaktorius (tiesa, gebantis tik panaikinti raudonų akių efektą ir sumažinti nuotraukas) bei garsinių komentarų prie nuotraukų funkcija. Aparate taip pat galima organizuoti nuotraukas pagal kategorijas (retesnė galimybė), na o filmavimas visiškai identiškas Canon A470 – geresne kokybe įmanoma filmuoti tik 20 kadrų per sekundę greičiu. Tiesa, fotoaparatas papildytas galimybe pasirinkti ne tik jautrumą, bet ir kitus fotografavimo parametrus (diafragmą ir išlaikymą), o tai turėtų patikti fotografijos entuziastams.
Apibendrinimas Canon A590 IS yra šiek tiek patobulintas Canon A470 variantas, pasižymintis optine stabilizacija ir šiek tiek didesniu už vidutinį fotografavimo greičiu. Visgi dėl ne itin įspūdingos nuotraukų kokybės ir perdėtai minimalistinės sąsajos sunku jį būtų rekomenduoti paprastumo trokštantiems pradedantiesiems fotografams. Galbūt tokio aparato pro akis neturėtų praleisti besimokantieji fotografijos, tačiau negalintys skirti daug lėšų fotografijos įrangai.
Rinkos kaina Apie 450 Lt (2008 m. spalis)
Griežtai draudžiama šią informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, metodinėje medžiagoje ar kitaip platinti mano surinktą medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti svetainę kaip šaltinį ! mikasbinkis.lt